Aktywuj alerty BIK

Jak się chronić przed oszustwami?

Nie jest wcale tak trudno utracić swoją tożsamość, bo wystarczy tylko zgubić dowód osobisty. Tego rodzaju zdarzenie rodzi szereg poważnych następstw. Nie jest taką znów rzadkością sytuacja, kiedy poszkodowany przez kilka lat zmaga się z następstwami tego przykrego zdarzenia. Na szczęście wyłudzenie danych nie musi wiązać się już z tego rodzaju sytuacjami. Chcąc do tego nie dopuścić, należy skorzystać z rozwiązania, jakie przygotowało Biuro Informacji Kredytowej.

Mowa jest tutaj o usłudze zwanej Alerty BIK, czyli rozwiązaniu dającym nieustanną ochronę przed osobami chcącym dokonać wyłudzenia pożyczek. Powyższa usługa dostępna jest w formie abonamentu rocznego i kosztuje on zaledwie 24 zł. Warto tyle wydać i tym samym skutecznie ustrzec się przykrymi konsekwencjami wyłudzenia tożsamości. Chcąc uruchomić powyższą usługę należy jedynie wypełnić na stronie BIK-u odpowiedni formularz, potwierdzić swoją tożsamość i dokonać opłaty. I to byłoby na tyle, bo od tej chwili już żaden podejrzany ruch związany z naszymi danymi nie umknie naszej uwadze. Jesteśmy bowiem informowani poprzez komunikaty SMS lub e-mail o tym, że ktoś próbuje dokonać wyłudzenia naszym kosztem. Mamy tym samym możliwość szybkiej reakcji i poinformowania organy ścigania.

Warto odnotować, że nie tylko pożyczka brana w naszym imieniu jest odnotowywana, bo także wszelkie działania w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Jest to ważne, gdyż to w to właśnie miejsce zapytania kierują operatorzy komórkowi czy też telewizji satelitarnych i kablowych. Zatem Alerty BIK to potężna broń w rękach każdego obywatela pozwalająca mu w porę zareagować przeciwko aktywnościom tego rodzaju.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat alertów BIK? KLIKNIJ TU


Wpis opublikowany: 2018-09-05 Czytany: 552

Weź pożyczkę

Weź pożyczkę

Przy minimum formalności

  • Określ kwotę pożyczki
  • Zamów rozmowę z konsultantem
  • Podpisz otrzymane dokumenty
  • Czekaj na pieniądze na koncie