Edukacja przedporodowa

W Polsce każdej kobiecie ciężarnej przysługuje prawo do bezpłatnej edukacji przedporodowej. Wystarczy wybrać położną środowiskowo-rodzinną z Centrum Narodzin MAMMA, która pomoże Wam przejść przez ten ważny w życiu okres. Ochrona, propagowanie i wspieranie karmienia piersią. Ryzyko związane ze sztucznym żywieniem niemowląt. Rozwój dziecka w wewnątrzmacicznej fazie życia.

Najmłodszym słuchaczem był Błażej Jendrzej, który z mamą Anią zapragnął pobyć wśród książek. Na pamiątkę sympatycznego spotkania, pani koordynator obdarowała dzieci kolorowymi zakładkami do książki. Autorka krótko przedstawiła także swoją książeczkę. Okazało się, że łączą ze sobą różne informacje, co było przy okazji powodem do śmiechu. Podczas trwania zajęć wakacyjnych, wszyscy ich uczestnicy, aktywnie i z wielkim zaangażowaniem brali udział w różnych formach proponowanych przez Bibliotekę.|W części o charakterze teoretycznym personel SZKOŁY RODZENIA zapoznaje przyszłych rodziców ze wszystkimi aspektami związanymi z przebiegiem ciąży, porodem oraz okresem połogu. Przyszli rodzice są także zapoznawani z topografią Oddziału Położniczego i Oddziału Noworodkowego oraz zasadami ich funkcjonowania. Ma to służyć zapobieganiu stresom okołoporodowym, które mogą być związane z zagubieniem się i nieznajomością nowego miejsca pobytu.|Gmina Małkinia Górna podpisała porozumienie o współpracy dotyczącej leczenia tamtejszych uczniów z gabinetem stomatologicznym Biadent w Małkini Górnej przy ul. Markowe proszki do wybielania zębów, promowane przez znanych influencerów, okazały się być tanimi chińskimi podróbkami. Tego typu oszukańcze praktyki zapamiętale napiętnuje Sylwester Wardęga.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim (tu można składać propozycje tematów lub spraw np. wymagających wyrażenia opinii przez Radę). Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych pełni funkcję opiniodawczo – doradczą.|Warto jednak wiedzieć, że szkoły rodzenia organizuje się w ramach kontraktów z NFZ. Taki kontrakt może mieć także placówka prywatna. Wówczas koszty mogą być częściowo refundowane, bądź całkowicie pokrywane przez NFZ.|Zajęcia prowadzone są przez doświadczone położne, które przekazują wiedzę teoretyczną i praktyczną. W Polsce funkcjonują bezpłatne szkoły rodzenia i prywatne.

Do naszej szkoły „Świadome Macierzyństwo” w zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do przyjęcia na świat swego dziecka. Zajęcia prowadzi dyplomowana, doświadczona położna środowiskowa z praktyką na poznańskich blokach porodowych i oddziałach położniczo-ginekologicznych. Skorzystanie z naszych usług gwarantuje, że przyszła mama będzie w pełni przygotowana do porodu oraz opieki nad swoim maleństwem. Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie będziesz mogła razem z partnerem przygotować się do porodu oraz przyszłej opieki nad maleństwem, to odwiedź naszą prywatną, bezpłatną szkołę rodzenia w Poznaniu.|O przebiegu tegorocznej akcji najlepiej odpowiedzą fotografie, więc zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć w galerii. Głośne czytanie dzieciom w domach, przedszkolach i szkołach uczy ich myślenia, rozwija umiejętności językowe, doskonali pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę. Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.

Więcej o szkole rodzenia online przeczytasz tutaj: https://szkolarodzeniagdansk.pl/szkola-rodzenia-online/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *